På Brandkontoret får du alltid ett personligt bemötande

De flesta som strosat runt i de historiska kvarteren kring Rosenbad, Slottsbacken och Mynttorget brukar känna igen Rosenadlerska huset där vi sitter sedan flera hundra år tillbaka. Och faktum är att vår besöksadress är en av Sveriges mest lättfunna. Allt du behöver göra för att komma rätt är att promenera i riktning mot Kungliga Slottet som är vår närmaste granne.

Vi värdesätter en personlig kontakt och tar oss tid för dig som kund. Väljer du att ringa oss får du alltid prata direkt med någon av våra engagerade medarbetare istället för att mötas av en anonym knappvalstjänst.
Vi ser fram emot att höra ifrån dig!

Våra kontaktuppgifter
Brandkontoret, Mynttorget 4
Box 2196
103 15 Stockholm
T-bana: Gamla Stan
Tel 08-545 286 00
info@brandkontoret.se

 

Våra öppettider

Måndag-Torsdag 08.00-15.45

Fredag 08.00-15.00

Lunchstängt 11.30-12.30

Ledning

Birger Lövgren

Birger Lövgren
VD
birger.lovgren@brandkontoret.se
08-545 286 05 • 070-197 59 90

Olle Hillbert

Olle Hillbert
IT-chef
olle.hillbert@brandkontoret.se
08-545 286 17 • 072-088 29 78

Karin Hallberg

Karin Hallberg
Försäkringschef
karin.hallberg@brandkontoret.se
08-545 286 03 • 070-810 18 81

Eva Björsbo

Eva Björsbo
Ekonomichef
eva.bjorsbo@brandkontoret.se
08-545 286 21 • 070-215 07 57

Försäkring

Magnus Holmberg

Magnus Holmberg
Kund- och försäljningsansvarig
magnus.holmberg@brandkontoret.se
08-545 286 09 • 076-238 18 50

Anneli Cekredzi

Annely Cekredzi
Marknadskoordinator
annely.cekredzi@brandkontoret.se
08-545 286 15 • 073-967 54 13

Gunilla Sundell

Gunilla Sundell
Skadereglerare
gunilla.sundell@brandkontoret.se
08-545 286 18 • 070-109 83 43

Bo Larsson

Bo Larsson
Skadeinspektör
bo.larsson@brandkontoret.se
08-545 286 19 • 070-109 83 42

Robert Rydbrand

Robert Gustafson
Skadeinspektör
robert.gustafson@brandkontoret.se
08-545 286 20 • 070-109 83 41

Stefan Signer

Stefan Signer
Skadeinspektör
stefan.signer@brandkontoret.se
08-545 286 12 • 072-644 37 50

Karin Hallberg

Karin Hallberg
Försäkringschef
karin.hallberg@brandkontoret.se
08-545 286 03 • 070-810 18 81

Ekonomi & administration

Eva Björsbo

Eva Björsbo
Ekonomichef
eva.bjorsbo@brandkontoret.se
08-545 286 21 • 070-215 07 57

Kristina Unger

Kristina Unger
Redovisningsansvarig
kristina.unger@brandkontoret.se
08-545 286 04 • 072-644 26 80

Eric McLain

Eric McLain
Ekonom
eric.mclain@brandkontoret.se
08-545 286 01 • 073-643 83 53

 

Nadja Reyes

Nadja Reyes
Administratör
nadja.reyes@brandkontoret.se
08-545 286 02 • 072-001 59 87